piątek, 2 kwietnia 2021

Wpis 104. Na bieżąco, 2-gi dzień kwietnia (piątek) 2021-wszy rok

Obrzędy „religijne”.

Zastrzyki oraz „naprawa” sądownictwa.

Zatarasowanie Kanału Sueskiego a wzrost cen na świecie.


.    Obrzędy „religijne”

Droga krzyżowa z telefonem w ręku zamiast czytać ze zrozumieniem Biblię, bo gdyby tylko tak było, żeby ludzie rozumieli, co czytają, jeśli tylko w ogóle czytają Biblię, no to na świecie byłoby o niebo lepiej niż jest teraz. A czytać ją to znaczy poddać się natchnieniu Ducha Świętego, być pod jego wpływem aby zrozumieć i przyjąć wiedzę i mądrość szerokim strumieniem ze słów w niej zawartych płynącą. Tylko najpierw trzeba Go o to ładnie poprosić, by raczył nas w tym dopomóc.

Święcenie świętych olejów - czyli to będą już oleje arcy-święte i wystarczy tylko na nie spojrzeć, a już każdy będzie arcy-święty! Będzie arcymistrzem wiary, więc po co mu jakieś czytanie i zawracanie sobie głowy. Przecież wystarczy ekran przed oczami.

Prawdziwa religia będzie wtedy, gdy jako jedna i prawdziwa zapanuje na Ziemi w Jedynego Boga Ojca Jahwe! - tak jak to było przed wieloma tysiącami lat. 

Imię JAHWE oznacza bowiem porządek, ład. Oznacza harmonię, zgodne współistnienie wszystkiego ponieważ wszystko znajduje się we właściwym miejscu i we właściwy sposób współgra z całością, współtworzy ją w najbardziej odpowiedni sposób, wręcz doskonały.

Bo teraz Boga z Syna Bożego uczynili, umęczyli i go uśmiercili, pamiątkę tego ustanawiając i święta obchodząc, jakby przed całym światem chcieli się chełpić a Bogu Ojcu urągać mówiąc: 

Patrzcie! Oto samego Boga żeśmy pokonali i żeśmy Go zabili! To my tu niepodzielnie rządzimy!". A lud bezrozumnie w tym im wtóruje i śmierć - nie życie - w tych dniach świętuje... 

Zaraza watykańska wciąż ma się dobrze, ale już niedługo jego niechybny koniec nastąpi.


Zastrzyki i sądownictwo

Prezes „postawił się” Unii – dawniej Wspólnocie Gospodarczej, bo chce szybszej dostawy zastrzyków do Polski. Jak szczepić, to szczepić. Trzeba się spieszyć, bo czas nagli. (A ich czas też się kończy, chociaż nie do końca zdają sobie z tego sprawę). Teraz szkolą kogo się da do tego robienia zastrzyków, szczepionek – śmiercionek. A przy okazji uczą udzielania pierwszej pomocy, no bo ludzie już zaraz po zastrzyku tracą przytomność, więc muszą ich próbować ratować. A pracy będą mieć mnóstwo, bo milion zastrzyków będą robić tygodniowo. Zupełnie jak w obozach śmierci w czasie drugiej wojny światowej. 
 
I następne kłamstwo: to wcale nie pandemia pozamykała nas w domach, lecz obecni rządzący. To są ci, co działają w służbie tego chorego systemu. To oni utrzymują tę zakłamaną rzeczywistość.  

Reforma, naprawa sądownictwa, jego usprawnienie:

„Niezawisłość sądownictwa musi oznaczać tu także przestrzeganie prawa" – Kaczyński. Jakoś od razu skojarzyło mi się to z licznymi odmowami przyjmowania mandatów oraz niewydolnością sądownictwa spowodowanego nawałem oskarżeń, czekających na rozprawę dotyczących powszechnego łamania narzuconych obostrzeń w Polsce. Jeszcze wyznawcy poroża górą a bezprawie i niesprawiedliwość rządzących trwa nadal, lecz tylko do czasu!

Nie rozdziobią nas kaczki i kaczory. Chociaż teraz są górą i zadbały tylko o siebie, mając nawet darmowe pożywienie, to i tak nie ominie ich ten ich własny los, jaki sobie zgotowały. Kto zło rozplenia, i to od wielu reinkarnacji, tysiącleci zapracował sobie na śmierć, bo taki duch – nieposłuszny, krnąbrny, zarozumiały i wszystkowiedzący, z wyolbrzymionym własnym ja, nadęty pychą i samouwielbieniem – nie wykorzystał żadnej dawanej mu szansy poprawy, to niech teraz ma pretensje do samego siebie. Teraz dla niego jest już za późno. Płacz i zgrzytanie zębów – jedynie tyle jest w stanie zrobić w czasie swych ostatnich chwil istnienia.

 

Wzrost cen na świecie

 

W związku z zatarasowaniem Kanału Sueskiego stwierdzono, iż na świecie nastąpi wzrost cen ropy naftowej i innych niektórych wyrobów. Dziwne, chociaż nie, bo już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić, ponieważ to już jest normą tego świata, który każdą okazję wykorzystuje do utrudnienia nam życia, do pogłębienia biedy i niedostatku.

Zaledwie kilkanaście procent światowego handlu korzysta z tego kanału i od razu trzeba podnieść ceny. Jednak gdyby przez ten kanał przechodziło 100 procent całego handlu, no to zgoda, można by to było jeszcze zrozumieć. Tylko dlaczego, kiedy wszystko odbywa się płynnie i bez zakłóceń, to nikt żadnych cen nigdy nie obniża? Żeby jednak nie było tak dobrze, to od czasu do czasu wystarczy spalić jakąś fabrykę albo rafinerię, usprawiedliwić podwyżkę cen a wszystko dla nich jest dobrze. Ale kanał…