sobota, 25 sierpnia 2018

Wpis 73. List do rodzonego brata mego


Obrazek oraz urywki zaczerpnięte z książek „Znak Czasu”, wykorzystane za zgodą pisarki Barbary Choroszy.

Zacznę od tego, iż między moim bratem a mną nie ma najlepszej więzi. Jakoś od dziecka za bardzo nam się nie układało to wzajemne przebywanie, a teraz na odległość jest jeszcze gorzej. Tym bardziej, że nie ukrywam zmian, jakie w nas zachodzą, ani nowych poglądów, wierzeń, przekonań, jakie dane nam było poznać, zgłębić oraz doświadczyć. I wcale o to nie dbam co sobie mój brat o mnie pomyśli, czy już pomyślał, albo jakie wyrobił sobie swoje „nieomylne” zdanie o mnie i o mojej rodzinie. Wystarczy, że wraz z moją małżonką i dwoma synami wiemy, co te wszystkie duchowe zmiany oznaczają i jaki jest tego wzniosły cel. A jak innym będzie dane jeszcze się dowiedzieć przed Tym Dniem, to ich wielkie szczęście. Jeśli nie… to trudno. Niech następnym razem będzie lepiej.
.

piątek, 24 sierpnia 2018

Wpis 72. Jedna, lecz wcale nie nowa religiaObrazki oraz opisy zaczerpnięte z książki „Znak Czasu”, spisanej przez Barbarę Choroszy.

1. Pieczęć sumeryjska ukazująca boga EA, czyli Pana Ziemi Enki.
2. Następna pieczęć sumeryjska z uwiecznionym stwarzaniem wzorcowego człowieka przez boga Enki i jego przyrodnią  siostrę Ninhursag.
3. Narodziny pierwszego człowieka „na obraz i podobieństwo Bogów” przedstawione na asyryjskim walcowanym obrazie.
4. Wizerunek boga Enlila z pieczęci sumeryjskich.

Kiedy Bogowie z Gwiazd doskonalili rodzaj ludzki, panował na Ziemi pokój, ład i dostatek. Cała Ziemia oddawała chwałę Jedynemu Ojcu Stworzycielowi Jahwe. Kapłani i królowie (oświeceni i wtajemniczeni właśnie przez bogów), wiedzieli bardzo dobrze o duchowym wymiarze mocy Słońca, dawcy wszelkiego Życia. Nawet prosty lud nie czcił wtedy Słońca jako takiego, lecz był święcie przekonany o jego zamieszkaniu przez samego Stwórcę Wszystkiego, więc stąd Słońca ogromna moc bijąca po całym niebie i Ziemi całej.
.