czwartek, 4 sierpnia 2016

Wpis 18. Islam w Europie, więc jak stanąć oko w oko z tym zagrożeniem?

Sprawa jest na tyle poważna, ponieważ nie są to jacyś tam zwykli uchodźcy, lecz w znacznej mierze bandyci dobrze wyszkoleni w arkanach wojny. I właśnie w tym celu bardzo licznie do nas przybywają. Nie możemy udawać, że tego nie wiemy i nie możemy wierzyć tym wszystkim kłamstwom o biednych uchodźcach, skoro Prawda jest zupełnie inna. Tym ludziom płaci się spore pieniądze, żeby przybyli do Europy (i nie tylko do niej) w celu rozpoczęcia wojny religijnej, w celu usunięcia białej rasy z powierzchni Ziemi. To Jeszcze nie wszystko, ponieważ „ktoś”, czyli ta cała zgraja możnych tego świata, co tak za wszelką cenę dąży do wprowadzenia swojego (nie)rządu światowego i nowego porządku świata (jeszcze większego bałaganu), postanowiła w tym celu posłużyć się Islamistami. A kiedy bezmyślnie spełnią swoją rolę, to spotka ich taki sam los jaki zgotowali swoim ofiarom.
.

wtorek, 2 sierpnia 2016

Wpis 17. Wyjście Anglii z Unii Europejskiej - Brexit oraz szczyt NATO w Polsce.

Można zatem przypuszczać, że jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem - zgodnie z ich planem. Jest tylko pewne „ale” - wszystko do czasu, ponieważ ciągle mamy do czynienia z oddzielaniem plew od ziarna, kozłów od owiec i wyraźnego rozgraniczenia dobra od zła. A w związku z tym nie pozostaje nam nic innego jak właśnie stwierdzić, że wszystko jest dobrze. A jest dobrze dlatego, ponieważ trwa w najlepsze (a nawet szybko zmierza ku końcowi) rozgraniczenie między kłamcami a mówiącymi prawdę, dokonuje się podział między uczciwymi a nieuczciwymi, a także rozdzielani są przewrotni od tych szczerego serca. Oddani ciemnym mocom oddalają się od tych, co w światłości wiernie podążają i czyste swe życie stale zachowują. I nikt sądu żadnego tutaj nad nimi nie czyni, bo to oni sami takowy na siebie wydają - całym swym postępowaniem. Doprawdy, nie ma innego sposobu, niż czyny właśnie, gdyż jedynie one to sprawiają i to na ich podstawie każdy człowiek niezawodnie i ostatecznie się opowie, po której stronie się znajduje. Czyny, czyny i jeszcze raz czyny. I o to tutaj w tym wszystkim chodzi. Mają powstać takie warunki, w jakich każda istota ludzka (bez najmniejszego wyjątku) jednoznacznie i ostatecznie wybierze, do jakiego świata bezpowrotnie należy. A ten wybór potwierdza całym swoim postępowaniem, jakiego nie można ani sfałszować, ani źle zrozumieć.
.

niedziela, 31 lipca 2016

Wpis 16. Pieniądze i prawdziwa wartość.

Tak - pieniądze, to temat zawsze aktualny i wywołujący wypieki na twarzy. Kiedy o nich rozmawiamy, a przede wszystkim o tych wszystkich niezawodnych i rzecz jasna łatwych sposobach ich zdobycia, to serce od razu zaczyna nam bić mocniej. A stwierdzenie, że pieniądz rządzi światem, już na stałe zadomowiło się w naszych poglądach, jak również i w naszych umysłach, co z reguły wszyscy uważamy za rzecz jak najbardziej zwyczajną pod Słońcem. I jest jasnym jak Słońce również fakt, że zawsze potrzebujemy ich do życia. Nie widzimy nic złego w korzystaniu z okazji, żeby dobrze zarobić i powiększyć swój majątek. A jeśli przypadkiem ktoś nie przywiązuje się do nich ani nie poświęca im najwyższej uwagi, to niewątpliwie coś jest nie tak z taką osobą. Ale (zawsze musi być jakieś „ale”) czy na pewno? Żeby się nie powtarzać, pozwolimy sobie zamieścić cały rozdział książki omawiający tę kwestię. Zapraszamy więc do lektury.
.