czwartek, 14 stycznia 2021

Wpis 99. 2012 = 2021?

Swego czasu, a był to rok zero dwanaście (012), napięcie wyczekiwania czegoś wielkiego i niespotykanego, bo wręcz na skalę kosmiczną sięgnęła zenitu. Niemal wszyscy spodziewaliśmy się, może nie zaraz końca świata, ale przynajmniej rozsypania się tego zakłamanego systemu, jak przysłowiowego domku z kart. I jakież było wielkie rozczarowanie tłumów, kiedy nie nastąpiły żadne wielkie katastrofy, nie było ogólnoświatowego przerażenia, ani choćby trzech dni ciemności czy samego promienia synchronizującego, wystrzelonego z samego środka naszej Galaktyki. Nasz świat wydawał się być niewzruszonym na najsłynniejszą ze wszystkich przepowiedni, tej pochodzącej z kultury Majów. Pomijając już fakt podobnych zapowiedzi, istniejących wśród rodowitych mieszkańców Ameryki Północnej oraz pozostawionych przez Starożytnych Sumerów, Starożytnych Słowian, czy samych dawnych Egipcjan.

środa, 13 stycznia 2021

Wpis 98. Kilka słów Prawdy

1. Zdjęcie:. Marek Podmokły / Agencja Gazeta 

2. Halvor Egner Granerud w rozmowie z norweską TV 2 w Innsbrucku. Zrzut z ekranu z norweskiej TV 2

Do spisania tych myśli i to, co je w ogóle wywołało, to przeczytany wywiad, dotyczący bardzo ważnego zagadnienia. Rozmowa ta jest zamieszczona poniżej niniejszych przemyśleń i słów - nie moich - lecz spisanych w twórczym natchnieniu. Tym razem postanowiłem nie sprawdzać napisanego tekstu, lecz pozostawić go bez poprawek w takiej postaci, w jakiej pierwotnie został spisany. Bez upiększeń.

Mogę tylko dodać, że w sztukach walki dalekiego wschodu uczeń od swojego mistrza nie tyle przejmował całą wiedzę i umiejętność samej walki, lecz stawał się jak jego mistrz. Upodabniał się do niego we wszystkim.