środa, 29 stycznia 2020

Wpis 87. Pożary w Australii, śnieg w Indiach oraz wulkany


Odpowiedź MowaZetan: Czy australijskie pożary szaleją w całym kraju pod koniec 2019-go roku z powodu suszy i upałów? Te czynniki przyczyniają się do tego, ale podniesienie Płyty Indo-Australijskiej jest również czynnikiem. Podobnie jak pożary w Kalifornii są spowodowane częściowo wsuwaniem się płyty pacyficznej, pchającej tę pod Kalifornią, tak Australia ma do czynienia z następstwami ruchu płyt tektonicznych. Płyta Indo-Australijska jest przesuwana pod Tybetem, a następnie unosi się na krawędzi Nowej Zelandii, tworząc pod nią pustkę, którą gorąca, stopiona lawa pospiesznie wypełnienia. Owa tymczasowa rzeka lawy ogrzewa Australię i ociepliła prądy oceaniczne na wschód od Nowej Zelandii.
.

Dzikie wahania temperatury i burze dotykające Europę i Indie, są również z powodu Nibiru, co skutkuje Codziennym Chybotaniem Ziemi. Podczas chwiania nachylenie [osi Ziemi] ku wschodowi i zachodowi występuje, gdy Słońce znajduje się wysoko nad zrębem kuli ziemskiej od Australii po Szwecję. Owe nachylenia oba te regiony przybliżają tymczasowo do szerokości geograficznej równika, przez co jest więcej światła słonecznego. Te gwałtowne huśtawki powodują zaburzenia w atmosferze, przynosząc zimne powietrze do Indii i nawałnice śniegu do Islandii. Zawirowania te będą coraz to bardziej widoczne.


Wybuchy wulkanów niezmiennie oznaczają siedem z dziesięciu Ruchów Płyt, ponieważ leżą one wzdłuż krawędzi płyt tektonicznych lub są wypośrodkowane w strefach naprężenia. Fakt, że tak wiele wymarłych wulkanów grozi wyrzucaniem lawy i popiołów, a wiele z najbardziej zaludnionych miast ludzkości nagle staje w obliczu kłopotów z ucieczką, co nie jest więc niczym niespodziewanym. Jednak na przestrzeni wieków ludzkość nie przejmowała się proroctwami o Końcu Czasów, pozwalając swoim miastom rozwijać się w sposób szkodliwy. Mamy więc Popocatepetl zagrażający dziewięciu milionom ludzi w mieście Meksyk, Kluczewska Sopka zagrażająca dziewięciu milionom w Tokio oraz Taal zagrażający Manili, stolicy Filipin.

To, że wszystkie te wulkany wybuchają w tym samym czasie jest znakiem, że siedem z dziesięciu Ruchów Płyt Tektonicznych znajduje się w końcowym stadium tego etapu - wszystkie poruszają się i dopasowują jednocześnie. Podnosząca się Indio-Australijskie Płyta Tektoniczna przemieszcza lawę pod jej wschodnią krawędź, o czym świadczą pożary w Australii. To sprawia, iż Pacyfik się spręża, a Płyta Filipińska przechyla i przesuwa pod Taalem. Ameryka Środkowa jest miażdżona, tak jak Płyta Karaibska jest wypchnięta ku zachodowi przez Zwój Ameryki Południowej, jak portorykańskie roje trzęsień ziemi świadczą. Łuk napięć na lądzie północnoamerykańskim wciska szpic w okolicach Kamczatki do chrupnięcia. Wszystkie płyty tektoniczne są roztańczone, obecnie.

Brak komentarzy: